Katalog
Odkazy
možnosti platby
Novinky a akce na email:
Jak vybrat ...

RADY, JAK VYBRAT SPRÁVNÉ VYBAVENÍ PRO POTÁPĚČE

V první řadě je nutné si uvědomit, do které kategorie potápěče se zařazujete. Je rozdíl mezi rekreačním šnorchlováním v přímořském letovisku nebo profesionálním potápěním v odlehlejších lagunách. Začátečníkovi stačí na potápění ABC set, tedy maska, šnorchl a ploutve. Zkušený potápěč už ví, co od vybavení očekává.
Obecně ale platí, že každý máme jinou postavu, jinak tvarovanou nohu, či jiný tvar obličeje, proto je důležité, abyste se v neoprenu cítili pohodlně, ploutev nedřela nebo z nohy nesklouzávala apod..

Další rada patří ženám potápěčkám, kdy jim doporučujeme vybírat převážně z dámských modelů. Důvod je jednoduchý. Ženy mají jinou stavbu těla (útlejší postava, drobnější nárt, jiná kontura obličeje) a podle toho je samozřejmě výbava navrhovaná.

U dětí je výběr o trochu složitější, nelze jednoduše vzít věk a váhu dítěte a pořídit mu výbavu. Největší důraz byste měli u nich dát na pohodlí. Při zkoušení by měla být nepatrná vůle, aby mu vybavení vydrželo na sezónu a neměl znepříjemněný pobyt u vody. Jiné je to u masky na potápění, kde se samozřejmě vůle nedoporučuje.

Pocit v obleku, masce nebo ploutvích na suchu je zdaleka jiný než ve vodě, proto je nutné předejít komplikacím a výběru věnovat dostatečnou pozornost.* Jak vybrat masku?
* Jak vybrat šnorchl?
* Jak vybrat ploutve?
* Jak vybrat freedivingové vybavení?Čemu se vyvarovat:
  • Nikdy nenechávejte své potápěčské vybavení na přímém slunci. Degradace materiálu UV zářením je sice pomalá, zato nevratná.
  • Předcházejte deformaci Vaší výbavy při transportu, ale i uskladnění mimo sezónu.
  • Vyvarujte se mastnotě, silikonové materiály Vám nezaručí své vlastnosti pokud budou mastné.

Doporučujeme:
  • Plastový box – Cressi krabičku na ochranu potápěčské masky oceníte při transportu, ale i při uskladnění Vaší výbavy po sezóně.
  • Antifog – sprej proti mlžení doporučujeme použít před ponorem na potápěčskou masku a plavecké brýle.
  • Vždy po použití omyjte svou výbavu čistou sladkou vodou a nechte oschnout.

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, výtvarná, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez našeho prokazatelného souhlasu je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Některé komponenty mohou obsahovat skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněným osobám.
potápění, potápěčské potřeby, kurzy potápění, potápěčské vybavení, potápěčské kurzy, škola potápění, cressi, potápěčská výstroj, půjčovna potápěčské výstroje, šnorchly, ploutve, vyvažovací vesty, harpuny, hloubkoměry, tlakoměry, automatiky, freediving, potápěčské zájezdy
Novinka
Potápěčské triko Twin set
Potápěčské triko Twin set
399,00 Kč
Doporučujeme
Doporučené
Akce
Boty do bazénu Water shoes clear
Boty do bazénu Water shoes clear
420,00 Kč
Archimede USB interface
Archimede USB interface
3 440,00 Kč
1 990,00 Kč
Potápěčský žaket Start
Potápěčský žaket Start
7 620,00 Kč
4 610,00 Kč